Tel.: (58) 77 40 600 | Fax: (58) 77 40 603

Ekologia

Firma energetyczna Energobaltic Sp. z o.o. to połączenie innowacyjnej technologii i doświadczenia z dbałością o środowisko, jeden z nielicznych zakładów produkcyjnych, w których wykorzystanie surowca sięga 100%, a emisja produktów szkodliwych (spaliny oraz odpady) została zmniejszona do minimum.

Usytuowanie przedsiębiorstwa na terenie otuliny Nadmorskiego Parku Krajobrazowego u nasady Półwyspu Helskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie strefy brzegowej Morza Bałtyckiego, częściowo na obszarze siedliskowym Natura 2000, zobowiązuje i stanowi duże wyzwanie dla spółki energetycznej. Jednym z najważniejszych zadań, jakie stawia sobie Energobaltic Sp. z o.o., jest więc troska o środowisko naturalne przy osiągnięciu efektów ekonomicznych. Unikalny w skali kraju, a nawet Europy zamysł projektantów został w pełni zrealizowany. W roku 2002 na zdewastowanych terenach po zniszczonych obiektach nieczynnej oczyszczalni ścieków i starej kotłowni, które szpeciły nadmorski krajobraz, powstały nowoczesne i starannie zaprojektowane obiekty elektrociepłowni, harmonijnie wkomponowujące się w otoczenie.

 

 

Energobaltic dokłada wszelkich starań, aby zrównoważony dobór parametrów pracy instalacji pozwolił na osiągnięcie minimalnmego wpływu na środowisko, z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań społeczności lokalnej.

Dzieje się tak dzięki:

1.    zastosowaniu zasad „dobrej praktyki",

2.    zastosowaniu technologii nisko odpadowej poprzez wykorzystanie gazu ziemnego, jako paliwa,
       a przez to uniknięcie dużych ilości odpadów paleniskowych takich, jak: żużle i pyły,

3.    utrzymywanie systemu monitoringu, pozwalającego na właściwą kontrolę procesów,

4.    maksymalne ograniczenie emisji hałasu do środowiska,

5.    stosowania metod podnoszących efektywność wykorzystania surowców i materiałów,

6.    utrzymywania metod zapewniających bezpieczną gospodarkę substancjami niebezpiecznymi określonych
       w zakładowym programie zapobiegania poważnym awariom.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close