Tel.: (58) 77 40 600 | Fax: (58) 77 40 603

29.11.2014

Telemetria

 W dniu 30 października 2014 r. zakończono proces wdrażania w obrębie sieci ciepłowniczej Energobaltic Sp. z o.o. systemu telemetrycznego. Obejmuje on swoim zasięgiem wszystkie obiekty do których Spółka dostarcza ciepło.

System telemetryczny służy zwiększeniu zakresu kontroli parametrów pracy sieci oraz umożliwia automatyzację procesu odczytu danych rejestrowanych przez ciepłomierze. Stwarza to możliwość dokładnego rozliczenia rzeczywistych dostaw ciepła w danym okresie rozliczeniowym. Wszelkie odczyty z urządzeń telemetrycznych są archiwizowane w bazie danych systemu, umożliwiając tym samym śledzenie historii odbioru ciepła. 

Telemetria pozwala na zdalną kontrolę parametrów pracy sieci i węzłów, a przez to natychmiastową diagnozę nieprawidłowości w ich pracy. W efekcie, dzięki systemowi telemetrycznemu zwiększa się niezawodność dostaw ciepła do odbiorcy.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close